Mercedes-Benz

Promujemy Mercedes-AMG z Michałem Kościuszko!

13.02.2015

amg-michal-kosciuszko-sobiesław-zasada-automotive
Sobiesław Zasada Automotive nawiązało współpracę z Michałem Kościuszko – jednym z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych. Projekt ma na celu promocję rajdowych walorów AMG. Będzie obejmował testy wybranych modeli Mercedes–AMG jak również udział rajdowca w eventach promocyjnych.
Sobiesław Zasada Automotive to największy polski dealer marek Mercedes–Benz i Mercedes-AMG, posiadający swoje oddziały w 6 miastach Polski. Firma aktywnie promuje swoją ofertę, angażując od dawna gwiazdy sportu do realizacji różnego rodzaju projektów marketingowych. Współpraca z Michałem Kościuszką ma zwrócić uwagę sympatyków marki z trójramienną gwiazdą na niewątpliwe walory sportowe samochodów sygnowanych marką Mercedes–AMG. Ich moc rozpoczyna się od 360 koni mechanicznych więc w rękach kierowcy rajdowego auta z legendarnej fabryki z Affalterbach powinny w pełni ujawnić swoje emocjonujące oblicze.
Michał Kościuszko to jeden z najbardziej znanych, polskich rajdowców. Karierę rozpoczął w wieku 15 lat. W sezonie 2001 startował w Kartingowych Mistrzostwach Polski i zakończył je zdobyciem tytułu Mistrza Polski. Polski Związek Motorowy w 2004 roku uhonorował Michała Kościuszko tytułem „Talent roku”. Od 2013 roku polski kierowca startuje w najbardziej wymagającym i prestiżowym cyklu w świecie rajdów samochodowych – WRC.
Poza uczestnictwem w różnego rodzaju wydarzeniach promocyjnych w ramach współpracy z Sobiesław Zasada Automotive Michał Kościuszko będzie sprawdzał sportowy charakter wybranych modeli Mercedes – AMG. Pierwszym z testowanych samochodów będzie CLA 45 AMG 4MATIC. Auto napędza 2-litrowy silnik AMG z turbodoładowaniem, generujący moc 265 kW (360 KM) oraz 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to najmocniejsza produkowana seryjnie 4-cylindrowa jednostką na świecie. CLA 45 AMG 4MATIC przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,6 s. Prędkość maksymalna samochodu to 250 km/h (ograniczona elektronicznie). CLA 45 AMG 4MATIC w rękach Michała Kościuszko z pewnością pokaże na co naprawdę je stać. Wyniki testów polskiego rajdowca zostaną zaprezentowane wkrótce.