Mercedes-Benz

Pierwsze Nowe Actrosy na polskich drogach.  

25.06.2019

Firma Kawczyński Logistics odebrała pierwszą partię polakierowanych na firmową czerwień 20 Nowych Actrosów 1845 LS z dwoma rodzajami kabin – GigaSpace i BigSpace. Łącznie w ciągu 2019 i 2020 roku firma Włodzimierza i Stanisława Kawczyńskich odbierze łącznie 100 Nowych Actrosów.
Do 20 odebranych w czerwcu ciągników, jeszcze jesienią tego roku dołączy kolejnych 30 egzemplarzy. Następne Nowe Actrosy firma planuje odbierać w trzech etapach w przyszłym roku, w związku z kompleksową wymianą pojazdów. Tym samym cała flota Kawczyński Logistics będzie utrzymana pod znakiem trójramiennej gwiazdy.
Pan Stanisław Kawczyński w czasie przekazania Actrosów podkreślał, że do wyboru Mercedesa przekonało go po pierwsze niskie spalanie. Stąd pojawiła się chęć aby w czasie użytkowania obniżyć spalanie do średniej poniżej 24 litrów na 100 km. Po drugie rekomendacja Mercedesa przez kierowców – a ich zdanie jest dla właścicieli firmy ważne. Trzecim czynnikiem jest satysfakcjonująca współpraca z marką Mercedes-Benz. Na bazie dotychczasowych doświadczeń współpraca układała się pomyślnie i Kawczyński Logistics ma nadzieję, że ta współpraca będzie długofalowa, zwłaszcza, jak podkreślają właściciele zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc merytoryczną np. w zakresie szkoleń.
Pan Włodzimierz Kawczyński, założyciel firmy i jej współwłaściciel, podkreślił, że Nowy Actros jest inwestycją nakierowaną zarówno na spełnianie potrzeb najbardziej wymagających klientów, oraz zachętą, która przyciąga najlepiej wykwalifikowanych kierowców. W związku z planowanym na jesień odbiorem kolejnych 30 egzemplarzy Nowego Actrosa, czeka już kolejkę chętnych kierowców, którzy chcieliby pracować w Kaczyński Logistics.
Najwięcej emocji budzą innowacje, które sprawiają, że Nowy Actros jest pojazdem oferującym rozwiązania niedostępne dotąd w ciężarówkach. Wiodącą innowacją jest system MirrorCam połączony z wyświetlaczami, które zastępują tradycyjne lusterka. Z dotychczasowych testów wynika, że kierowcy bardzo szybko uczą się współpracować z tym systemem. To nie tylko kwestia innej percepcji, ale znaczącej poprawy widoczności, a więc bezpieczeństwa, np. na rondach czy podczas skrętów. Teraz kierowca widzi całą naczepę i ma pełną kontrolę nad sytuacją.
Firma Kawczyński Logistics jest firmą rodzinną o ponad 20-letniej historii, mieszczącą się w Ślesinie pod Bydgoszczą. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w międzynarodowym transporcie dalekobieżnym. Swoim klientom oferuje kompleksowe usługi przewozowe. Firma posiada obecnie 90 pojazdów – na koniec 2020 r. po uwzględnieniu kompleksowej wymiany floty liczba ta wzrośnie do 115 i wówczas będą to wyłącznie Nowe Actrosy.
Życzymy szerokiej drogi wszystkim kierowcom Kawczyński Logistics!