Mercedes-Benz

Serwis i legalizacja nowych tachografów DTCO 4.0.

14.05.2019

W związku z wejściem w życie nowej ustawy, obowiązek wprowadzenia nowych, inteligentnych tachografów zacznie obowiązywać od 15 czerwca 2019 roku. Regulacja ta obliguje producentów ciężarówek do montowania tych nowych urządzeń.
Serwis Sobiesław Zasada Automotive jest przygotowany do zmiany i w pełni gotowy do obsługi oraz legalizacji nowego nowego tachografu DTCO 4.0. Ponad to oferujemy kompleksowy serwis tachografów cyfrowych. Dysponujemy profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem spełniającym najwyższe wymagania oraz wykwalifikowana kadrą
Zakres świadczonych usług Tachografów Cyfrowych, w tym tachografu DTCO 4.0.
- montaż tachografów cyfrowych
- legalizacje tachografów cyfrowych
- kalibrację tachografów cyfrowych
- ściąganie danych z tachografów cyfrowych
Jak działają nowe inteligentne tachografy?
Nowe inteligentne tacho umożliwi funkcjonariuszom organów ścigania zdalny dostęp do tachografu. Bez zatrzymywania ciężarówki będą oni mogli sprawdzić stan wskazań urządzenia.
Globalne systemy pozycjonowania (GPS) umożliwiały, do tej pory, tylko lokalizację kodu kraju, który często musiał i tak zostać ręcznie wprowadzony przez kierowcę. Nowe inteligentne tachografy automatycznie rejestrują położenie pojazdu za pomocą GPS. Będą rejestrować miejsce rozpoczęcia pracy, co trzy godziny sprawdzą parametry prowadzenia pojazdu i na koniec odnotują miejsce zakończenia pracy i odpoczynku.
Ponad to inteligentny tachograf czwartej generacji będzie również mógł dzielić się danymi z innymi zatwierdzonymi systemami telematyki pojazdu, dzięki czemu godziny pracy kierowcy będą z łatwością wprowadzane do flotowych systemów telematycznych.
Korzyści z tachografu DTCO 4.0 dla operatorów i kierowców
Operator mający on-line wgląd w urządzenie ciężarówki, będzie mógł realnie określić czas pracy i jazdy kierowcy. Dla funkcjonariuszy pewnym ułatwieniem będzie zdalny odczyt danych, jednak to główna korzyść przypadnie kierowcy. Nie będzie on musiał tracić czasu na postój związany z rutynową kontrolą.
Należy jednak zauważyć, że chociaż nowe samochody ciężarowe będą mieć zainstalowane tachografy IV generacji od czerwca 2019 r., to przepis obliguje organy kontrolne do posiadania właściwych czytników dopiero do marca 2031 r.
Legalizujemy i obsługujemy nowe tachografy w oddziałach:
>> Oddział Brzoza k. Bydgoszczy
>> Oddział Modlniczka k. Krakowa
>> Oddział Rzeszów