Mercedes-Benz

Testymoniale - Grupa ATHENA  

23.09.2020

Mikołaj Urbanek, Dyrektor Działu Transport firmy GRUPA ATHENA w województwie kujawsko-pomorskim.
ATHENA działa na rynku od 1995, to firma dostarczająca produkty w takich branżach jak wykładziny, układanie paneli i parkietów, montaż wykładzin, podłogi drewniane, panele, produkcja elementów konstrukcji i wyposażenia wagonów kolejowych, produkcja mebli i elementów z metalu. Firma działa nie tylko na obszarze kraju, swoje usługi sprzedaje również na terenie Europy.
Skorzystaliśmy z możliwości testu Nowego Actrosa w firmie Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive.
Nasze wrażenia po teście są zaskakujące. Nowy Actros wyróżnia się zdecydowanie względem konkurencji. Posiada bardzo dobry zestaw audio, wszechstronną kabinę (nie ma tunelu w środku), ale przede wszystkim dużo mniej pali. W naszym przypadku mniej, to znaczy 3 l/100 km, co daje znaczne oszczędności przy przejechaniu 120 tys. km rocznie na jednym samochodzie.
Nasz trzytygodniowy test Actrosa dał wynik średniego zużycia-jazda: 21,32 l/100 km.
Testowaliśmy również rozbudowane systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę i pozwalające na znaczne ograniczenie wypadków, to system utrzymania pasa ruchu, stabilizacji toru jazdy, wspomagania koncentracji, Active Brake Assist.
Zupełna nowość to kamery w miejscu lusterek, wyróżniający się kokpit multimedialny - tablety w środku kabiny, które prowadzą Actrosa w erę cyfrową. Dotykowy kokpit multimedialny jest intuicyjny i zapewnia komunikację ze światem zewnętrznym, na co zwróciliśmy szczególną uwagę. Zauważyliśmy również, że cyfrowe lusterka wsteczne pokazują nie tylko drogę za pojazdem, a dzięki formatom szerokokątnym pomagają też na zakrętach i podczas manewrowania.
Charakter naszej działalności wiąże się z ciągłym transportem naszych  materiałów do klientów jak i pracy z giełdą transportową. Dlatego potrzebujemy niezawodnych, bezpiecznych, a co najważniejsze oszczędnych pojazdów.  Planujemy wymienić naszą flotę na flotę Mercedes-Benz.